Меблі для кухні з МДФ покритого Акрилом #11

  • Ціна залежить від розміру і матеріалу


- +Кухні і фасади з акрилу: сучасний тренд європейської моди

  Ви думаєте яку замовити кухню? Для Вас фахівці салону Меблевий кРай підготували детальну інформацію про кухні з акрилу:

Досить довго під кухнею з пластику малося на увазі плівкове покриття плит МДФ або ДСП, що не відтворює структуру дерева. Цікавість представляв тільки колір і ступінь блиску. Однак з’явилися згодом нові технології, які дозволяють отримувати настільки різні варіанти, що поняття фасад із пластику довелося переглянути. Акрилові панелі — відносно новий матеріал, що відрізняється за властивостями від плівкових виробів.

 Акриловий фасад і акрилова плівка: в чому різниця

За зовнішнім виглядом панелі для кухонного гарнітура відрізняються мало. Обидва матеріали забезпечують чудовий глянець практично будь-якого відтінку, завдяки чому все частіше зустрічається глянсова бежева, біла, чорна або червона кухня. Крім цього, обидва можуть імітувати і більш вишукані варіанти блиску — наприклад, перламутровий,

перловий або з ефектом «хамелеон». А ось форми акрилових кухонних фасадів і плівкових відрізняються, так само як і стійкість до механічних пошкоджень і довговічність. Акрилова плівка для кухонних фасадів Причиною є технологія виготовлення матеріалу. Плівкові фасади одержують у такий спосіб: декоративний багатошаровий папір просочують абсорбуючими речовинами, а потім акриловою смолою. Отриману плівку закріплюють на панелі МДФ або ДСП методом гарячого пресування. Під дією температури акрилова смола утворює гладке покриття товщиною до 1 мм, міцність якого — набагато вище, ніж у фасаду із пластику, одержуваного нанесенням ПВХ плівки. Але і ціна за погонний метр, відповідно, теж вища.

Акрил, або як його ще називають, — акрилове скло — результат полімеризації метилметакрилату. Сам по собі матеріал прозорий, колір йому забезпечує введення у вихідну сировину фарбувального пігменту. Однак меблі з акриловими фасадами виготовляється трохи інакше. Технологія така: МДФ покривають затверджувачем, гартують і в спеціальному принтері наносять на поверхню відповідний малюнок або фарбують його. Заготівлю покривають шаром прозорого акрилу. На кожному етапі плита опромінюється ультрафіолетом для кращого закріплення барвника і шару пластика.

Так як колір і малюнок забезпечується на стадії обробки МДФ, і пофарбована поверхня захищена акрилом, нечутливим до сонячних променів, то зрозуміло, що такий матеріал відрізняється абсолютною стійкістю до вигоряння. Однак технологія виключає отримання гнутих фасадів, тому справжні кухні з акриловими панелями можуть бути тільки строгих геометричних форм.

Меблі з акриловим, а не плівковим покриттям коштують дорожче. Збільшена ціна обумовлена ​​більш високій  механічній міцності. Найпростіше оцінити вартість, порівнявши її за погонний метр акрилової панелі і за погонний метр ламінованої. Однак перша прослужить не менше 10-15 років, а друга, як правило, зношується набагато швидше. Іноді під визначення пластикові панелі потрапляють і плити МДФ, де колір і глянець забезпечує емаль. Це дійсно дуже ефективне рішення, але суть його зводиться до використання лакофарбового багатошарового покриття, що до акрилу ніякого відношення не має. Зате емаль дозволяє отримати гнуті і фрезеровані фасади для кухні. Ціна такої кухні, до речі, ще вища. Який варіант кращий, залежать лише  від Ваших уподобань.

Плюси і мінуси акрилової кухні.

Головним досягненням такого рішення є, звичайно, дизайн. В сучасних стилях рівномірно забарвлені, блискучі поверхні є гідністю, до того ж в пошані — яскраві кольори будь-якого відтінку — білого, баклажанового, перлинно-лілового, молочного та інших. Безперечні плюси акрилових фасадів. Крім насиченого чудового кольору, який оживляє дизайн, глянець має ще одну перевагу: відбиває світло і візуально збільшує кімнату. Ця властивість розширює використовувану кольорову палітру: якщо для маленької кухні не рекомендується використовувати темні насичені кольори — баклажан, чорно-білий, синій, то той же баклажан або чорно-біла з глянцевим блиском буде виглядати не похмуро, а таємничо. Кухонний гарнітур аж ніяк не виключає застосування білого як молоко кольору або кольору м’яти. Але для таких випадків кращий перламутровий блиск, що підтверджують багато відгуки в Інтернеті. Гладка поверхня забезпечує простоту прибирання. А так як пластик є діелектриком, то фасад не притягує пил. Акрил абсолютно стійкий до дії вологи і пари. Його шар, по суті, — це акрилове скло, а його вологостійкість — один з найбільших плюсів. На відміну від плівкового матеріалу, плитний акрил відрізняється високою механічною міцністю. Будь-яка така кухня — хоч біла, хоч молоко, хоч чорно-біла, — не боїться гострих предметів. Довговічність — кухонні панелі з шаром акрилу розраховані на тривале використання.

кілька десятків років. За умови, що їх не будуть мити засобами з абразивними частинками.

Мінуси фасадів з акрилу.

Глянцеві панелі, звичайно, забезпечують і чудовий дизайн, і легке прибирання і потребують прибирання частіше, ніж всі інші варіанти. Справа в самому блиску, а не в матеріалі: на глянці залишаються навіть відбитки пальців, причому вони дуже добре помітні. Якщо панелі акрилові, а не плівкові, то можливі тільки рівні фасади, без рельєфу. Акрілайн (тобто матеріал з акриловою плівкою), на відміну від них, дозволяє отримати і гнуті кухонні фасади. Мінуси у такого рішення інші — менша стійкість до пошкоджень. Ціна виробів набагато вища. Різновиди фасадів Як зрозуміло з методу виготовлення, плита МДФ облицьовується матеріалом, а не покривається з усіх боків. Облицювання може бути одностороннім або двостороннім. Якщо для гарнітура вибирається світлий колір, то одностороння обробка не впливає на зовнішній вигляд. Але якщо обраний колір баклажан, чорно-біле або синє забарвлення, то стик  різних відтінків з зовнішньої і внутрішньої сторони виглядає неестетично  На дизайн кухонного гарнітура впливає і обробка торців: з крайкою, постформінгу або в алюмінієвій рамці.

Оцініть товар та поділіться досвідом

comments powered by HyperComments

Теги: Кухня

© Меблевий кРай 2006–2022